Jaunumi

Kongresa laikā notiks Latvijas kosmosa tehnoloģiju demonstrējumi

 

V Pasaules latviešu zinātnieku kongresa ietvaros notiekošo Latvijas kosmosa tehnoloģiju demonstrējumu mērķis ir informēt un demonstrēt Latvijas nozīmīgāko kosmosa tehnoloģiju sasniegumus ar kosmosu nozari nesaistītai auditorijai.

Pasākuma laikā deviņas nozīmīgākās Latvijas organizācijas, kuras attīsta kosmosa tehnoloģijas vai pakalpojumus, interaktīvā veidā demonstrēs savus sasniegumus kosmosa nozarē:

 

SIA Allatherm – attīsta unikālu tehnoloģiju degvielas uzpildei – ksenona degvielas sūkni topošajai kosmosa stacijai Lunar Gateway. Allatherm attīstīja inovatīvas siltuma vadības un degvielas uzpildes sistēmas, kas ir izmantojamas kosmosā.

SIA Eventech – Dalība misijā “HĒRA” attīstot altimetru un LIDAR tehnoloģijas

“RD Alfa Microelectronics” – attīsta integrētās mikroshēmas, šobrīd strādā pie divu veida integrēto mikroshēmu kvalifikācijas kosmosa nozarei

SIA “VIRATEC” ir Ventspils augstskolas atvasināta kompānija (spin-off), kuras mērķis ir komercializēt un virzīt tirgū Ventspils augstskolas zinātniskās izstrādnes. Šajā gadījumā – Ventspils augstskolas izstrādāto TT&C (telemetrija, izsekošana un vadīšana) pakalpojumu.

Vides risinājumu institūts – attīsta vairākus zemes novērošanas pakalpojumus kopā ar pirmajiem klientiem, kā ezeru ūdens kvalitātes monitorings un derīgo izrakteņu ieguves vietu monitorings

SIA Baltic Satellite Serviss – attīsta vairākus zemes novērošanas pakalpojumus kopā ar pirmajiem klientiem.

SIA Fiber Optical Solution – augstas kvalitātes navigācijas iekārtas un ražo optiskus žiroskopus, kurus ražot spēj tikai 5 valstis pasaulē.

SMW Group – Magnēzija un alumīnija sakausējumi kosmosa industrijai

RTU lieljaudas raķešu komanda – studentu raķešu ideja