Jaunumi

Apbalvoti “Science Slam” konkursa laureāti

Šogad V Pasaules latviešu zinātnes kongresa “Zinātne Latvijai” ietvaros “Science Slam” jeb visiem saprotamu zinātnes pētījumu prezentāciju konkursā 28. jūnija vakarā piedalījās astoņi doktoranti un zinātniskā grāda pretendenti, kas bija izturējuši iepriekšēju atlases konkursu. Pasākuma mērķis bija divu minūšu uzstāšanās laikā vienkāršā valodā pastāstīt par savu veikto pētījumu vai zinātnisko darbu.

Jaunie zinātnieki uzstājās uz lielās skatuves LNB Ziedoņa zālē un viņu veikumā tika vērtēti trīs kritēriji: pētījuma zinātniskā kvalitāte un novitāte, pētījuma nozīmīgums un ietekme, kā arī prezentācijas oriģinalitāte. Doktorantus vērtēja gan žūrija piecu locekļu sastāvā, gan skatītāji, kuru balsojums tika pielīdzināts vienai žūrijas balsij.

Doktoranti un zinātniskā grāda pretendenti iepazīstināja publiku ar pētījumiem tādās jomās kā energokopienas; nanosensori biomedicīnai; stāstītāja uzticamība un pārliecināšanas spēks klimata pārmaiņu kontekstā; augu pirkstu nospiedumi; prostatas vēzis kā nesāpīga nākotne; zirnekļu izpēte purvos; dažādības ietekme uz Latvijas ekonomiku un visbeidzot veselīga novecošana.

“Science Slam” konkursa laureātu izziņošana un apbalvošana notika Kongresa noslēgumā, 29. jūnijā, plkst. 15.30. Ar uzvaru konkursā sveicam četrus dalībniekus: Anci Bārzdiņu (Rīgas Stradiņa universitāte), kas kļuvusi arī par skatītāju balsojuma simpātiju, Cristini Bajo-Santos (Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs), Maiju Štokmani (Latvijas Universitāte) un Rihardu Rusku (Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts). Visi laureāti tika apbalvoti ar zinātnes universitātes apmaksātu braucienu dalībai starptautiskā konferencē, kongresā vai simpozijā.