Jaunumi

160 autori prezentēs savus pētījumus

Starpdisciplināra starptautiska žūrija izvērtēja 285 stenda referātu pieteikumus un aicina 160 autorus V Pasaules latviešu zinātnieku kongresā prezentēt savus pētījumus stenda referāta veidā, savukārt 15 autori tiek aicināti uzstāties uz kongresa skatuves.

Žūrija veica stenda referātu pieteikumu aizklātu recenzēšanu. Saņemtie pieteikumi tika izvērtēti, nosakot vērtējumu 10 ballu skalā:

9-10: Nozīmīga tēma, visaugstākā kvalitāte. Nekādi iebildumi nerodas.

7-8: Ļoti labs darbs, laba kvalitāte, būs interesants lielākai daļai dalībnieku.

5-6: Vidējs līmenis, pieņemama kvalitāte. Būs interesants daudziem.

3-4: Zem vidējā. Būs interesants tikai dažiem; vai arī jūtami zemāka kvalitāte.

1-2: Zema kvalitāte, neatbilstoša tēma. Šis darbs kongresā neiederas.

Papildus līdz 3 punktiem piešķīra, ja pieteikumā iekļauts kvalitatīvs apraksts par pētījuma potenciālu veicināt Latvijas izaugsmi

Stenda referāti tiks prezentēti kongresa laikā 28. un 29. jūnijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā uz 16 ekrāniem. Katrs stenda referāts būs apskatāms 20-30 minūtes pēc iepriekš publicēta grafika un papildus stenda referāti tiks publicēti kongresa komunikācijas platformā un kongresa tīmekļa vietnē, kur ikviens kongresa dalībnieks varēs to apskatīt. Stenda referātu autori tiek aicināti konkrētajos laikos būt pie sava stenda, lai tiktos ar interesentiem un prezentētu savu pētījumu arī mutiski.

Plašāka informācija par stenda referāta noformēšanu un iesniegšanas prasībām ir nosūtīta autoriem uz e-pastiem.